Fluid Edge Themes

ROBOR R Buds-L / Buds-T Kullanım Kılavuzu

Talimatlar

Dikkat:
Kulaklıklarda yerleşik yüksek kaliteli lityum piller bulunur. Daha iyi bir pil ömrü elde etmek için, kulaklığın ilk kullanımında 60 dakika şarj ettiğinizden emin olun.

 

Paket içeriği:
* Robor R Buds-L / T (2 adet)
* Kulaklık Şarj Kutusu
* USB TYPE-C Şarj Kablosu
* Kullanıcı Kılavuzu

Özellikler:
* Ad: Robor R Buds-L / T
* Bluetooth versiyonu: 5.0
* Güç girişi: DC 5V 1.0A USB TYPE-C
* Batarya kapasitesi: 3.7V / 50mA
* Çalışma süresi: 3-4 Saat (ortam koşulları ve kullanım yoğunluğuna göre süre değişebilir)
* Desteklenen bağlantı teknolojisi profilleri: HSP / HP / A2DP / ARCP
* Empedans: 32Ω

 

Ürün kullanımı

1.Güç Açma/Kapatma:

1.1 Otomatik Güç Açma:
Kulaklık uzun süre kullanılmazsa, uyku moduna geçer. Kullanmanız gerektiğinde, kulaklığı şarj bölmesine koyun, ardından çıkarın, otomatik olarak açılacaktır.

 

1.2 Manuel güç açma:
Kulaklığın dokunma alanına 4 saniye basılı tutun, mavi ışık yanıp söner ve kulaklık açılır.

 

1.3 Otomatik Kapatma:
Kullanılmadığında, otomatik olarak kapanması için kulaklığı şarj kutusuna koyun. (Not: Şarj kutusunun gücü yetersiz olduğunda, kulaklık otomatik olarak açılıp kapanmayacaktır)

 

1.4 Manuel Kapatma:
Kulaklık dokunma alanına 5 saniye basılı tutun, kapanma işlemi gerçekleşirken kulaklığın altında bulunan kırmızı ışık sürekli olarak yanıp sönecektir.

 

2.Eşleştirme modu

2.1 Kulaklığı ilk kullanımında, sol ve sağ kulaklıkların eşleştirilmesi gerekir. Bu işlem ortama bağlı olarak yaklaşık 10 ila 30 saniye sürer. Yöntemler aşağıdaki gibidir:

Şarj bölmesi kapağını açın, kulaklıkları çıkarın, sol ve sağ kulaklar dönüşümlü olarak kırmızı ve mavi yanıp söner. Bağlantı başarıyla kurulduktan sonra, kulaklık göstergelerinden herhangi birinin kapanması bağlantının başarılı olduğunu gösterir ve aynı zamanda kulaklıkta bağlantı durumunu belirtmek için sesli bir uyarı oluşur.

 

3.Cep telefonuna Robor R-Buds L/T ‘yi bağlamak:

3.1 Android / IOS:

3.1.1 Cep telefonunun Bluetooth’unu açın, arama listesinde ” Robor R-Buds L/T” adlı cihaz adını bulun, bağlan’a tıklayın ve Bağlantı başarılıysa kulaklıkta sesli uyarı oluşur, sesli uyarıyı duyabilmek için kulaklıkların kulağınızda olması gerekir.

3.1.2 Bağlantı başarılıysa ancak kulaklıktan ses gelmiyorsa, lütfen telefon arama listesindeki bu Bluetooth cihazını silin ve yeniden bağlanmayı deneyin.

 3.1.3 Cep telefonu ve Bluetooth kulaklık başarıyla eşleştirildiğinde, cep telefonunun Bluetooth’u açıldığında açmış olduğunuz kulaklık, otomatik olarak cep telefonuna bağlanacaktır.

 

4.Tek ve çift kulaklar arasında değişim yapın

4.1 Stereofonik mod (iki kulaklı):
Kulaklık varsayılan olarak streofonik moda geçer ve başarılı bağlantıdan sonra iki kulaklığı da kullanabilirsiniz.

4.2 Tek Kulak Modu:
Bağlantı başarılı olduktan sonra, müzik çalarken veya telefona cevap verirken herhangi bir kulaklığı şarj bölmesine geri takın. Kullandığınız kulaklık çalışmaya devam edecek ve etkilenmeyecektir. Kulaklıkları şarj bölmesine geri koyun ve çıkarın, kulaklıkları otomatik olarak çift kulaklık moduna geçecektir.

 

(Not: Kulaklık otomatik olarak tek kulak moduna geçerse, yalnızca bir kulaklıktan ses gelir, iki kulaklığı aynı anda şarj bölmesine koyabilir ve kulaklık modunu sıfırlayabilirsiniz.)

 

5.Şarj etme/ şarj etme talimatları 

5.1 Kulaklığı şarj etme:
Kulaklığı şarj bölmesine koyun, kulaklık otomatik olarak şarj olacaktır. Kulaklığın kırmızı ışığı cihaz şarj olurken her zaman yanar, mavi ışık ise şarj dolduğunda yanar ve bu ışık 2 dakika sonra söner. Tam şarj etmek için yaklaşık 1 saat gereklidir. Tam şarj olduktan sonra otomatik olarak uyku moduna geçer (lütfen şarj bölmesinin yeterli güce sahip olduğundan emin olun).

 

5.2 Şarj kutusunu şarj etme:
Şarj bölmesi gücün % 20’sinden az olduğunda, şarj kutusu güç göstergesi yanıp söner. Kulaklığın normal kullanımını sağlamak için lütfen şarj kutusunu ve kulaklıkları şarj edin. (Güvenliğiniz için, güvenlik yönetmeliklerine uygun bir USB şarj cihazı kullandığınızdan emin olun 5V 1.0 A DC.) Tam süresi yaklaşık 40 dakikadır. Şarj bölmesi tamamen şarj olduğunda kulaklığı yaklaşık 4 kez şarj edebilirsiniz.

 

6.Dokunmatik düğme işlev tablosu:

Aşağıda bulunan işlevleri etkinleştirmek için, kulaklığınızın dokunmatik yüzeyini belirtilen şekilde kullanın. Hatalı yapılan işlemler sonucunda kulaklığınız kapanabilir, yanıt vermeyi durdurabilir. Böyle bir durumda kulaklıkları şarj kutusuna koyarak sıfırlamayı deneyebilirsiniz.

Ses asistanı (siri vbi) Sol veya sağ kulaklığın dokunmatik yüzeyine 3 saniye basılı tutun 
Müziği Başlat/Durdur Oynatma sırasında herhangi bir sol / sağ kulaklığın dokunmatik yüzeyine bir kez dokunun
Sonraki parça Sağ kulaklığın dokunmatik yüzeyine 3 kez dokunun 
Bir önceki parça Sol kulaklığın dokunmatik yüzeyine 3 kez dokunun
Ses + Sağ kulaklığın dokunmatik yüzeyine 2 kez dokunun 
Ses – Sol kulaklıkğın dokunmatik yüzeyine 2 kez dokunun 
Çinçe/ İngilizce değişim  Sol veya sağ kulaklığın dokunmatik yüzeyine 2 kez dokunun (telefon bağlantısı olmadan
Arama cevaplama Sağ veya sol kulaklığın dokunmatik yüzeyine 1 kez dokunun
Aramayı reddet Sol veya sağ kulaklığın dokunmatik yüzeyine 2 saniye uzunca basınız.

Not: Kulaklığın güvenli kullanımını sağlamak için lütfen ayrıntılı olarak okuyunuz.

  1. Kulaklık, performansının ve kullanım süresinin olumsuz yönde etkilenmemesi için kuru ve havalandırılmış bir ortamda saklanmalı, yağ, buhar, nem, sıvı ve tozla temasından kaçınılmalıdır. Kulaklığın 50°C’yi aşan yüksek sıcaklıktaki bir ortamda bulundurulmasından kesinlikle kaçınılmalıdır, aksi takdirde pil çatlayabilir.
  2. Kulaklıkları temizlemek için sert organik çözücüler veya bu bileşenleri içeren nesneler kullanmaktan kaçının. Kulaklığın şarj etme işlevini normal tutmak için kulaklığın şarj kontaklarının düzenli olarak pamuklu çubuk üzerinde az miktarda alkol ile nemlendirilmesi ve silerek temizlenmesi gerekir.
  3. Kulaklık, kılavuzun teknik özelliklerine uygun olarak kullanılmalıdır. Kullanım ortamının kulaklık üzerindeki etkisine dikkat edin. Sorunsuz bir bağlantı sağlamak için, cep telefonu ile kulaklık arasındaki mesafenin engelsiz menzilin 10 metre içinde olması önerilir.
  4. Kulaklıklı mikrofon setinin bağlı olmaması veya iletişimin sorunsuz olmaması gibi başka sorunlar varsa, lütfen kulaklık gövdesini ve aksesuarlarını izinsiz olarak sökmeyin, aksi takdirde garanti kapsamında çıkılacaktır.
  5. Kulaklığı şarj etmek için lütfen güvenlik yönetmeliklerine uygun bir ev tipi veya araç tipi şarj cihazı seçin. (5V 1.0 A DC)
  6. Kulaklığı normal şekilde kullandığınızdan emin olmak için, lütfen şarj kutusunun ve kulaklığın yeterli güce sahip olduğundan emin olun.

 

Notlar:
Yanlış kullanımdan kaynaklı oluşan hasarlar garanti kapsamı dışındadır.

Kulaklıkların ve şarj kutusunun düzenli olarak temizlenmesi gereklidir. Özensiz kullanımdan ve bakımsızlıktan dolayı oluşacak kirler; Kulaklığınızın güç pinlerini bloke ederek şarj olmasını engelleyebilir, ses çıkışlarında oluşacak birikmeler kulaklığın ses kalitesini olumsuz etkileyebileceği gibi kişisel hijyenizi de olumsuz etkiler. Bu şekilde oluşacak hasarlar ve aksaklıklar garanti kapsamına girmez. Lütfen kılavuzda yer alan talimatları izleyerek kulaklarınızın düzenli bakımlarını gerçekleştiriniz.